Zmiękczacze wody

naprawa zmiękczaczy

Odwrócona osmoza

odwrócona osmoza Odwrócona osmoza jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Proces ten jest uwarunkowany obecnością błony (półprzepuszczalnej membrany), przez którą mogą przeniknąć jedynie cząsteczki wody. Osmoza odwrócona (ang.: reverse osmosis - RO) jest to proces, w którym zanieczyszczona woda przenika przez półprzepuszczalną błonę (membranę). Pod wpływem ciśnienia woda, przechodząc przez membranę z roztworu o większym stężeniu do roztworu o mniejszym stężeniu, zostaje trwale oddzielona od zanieczyszczeń, które są odprowadzane do ścieków

System RO czyli odwrócona osmoza umożliwia uzyskanie tzw. "wody ultraczystej", czyli wody pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń.
Odpowiednio dobrany układ filtrów mechanicznych i węglowych w połączeniu z półprzepuszczalną membraną o mikronażu 0,0001 mikrona zapewnia usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych (piasek, rdza, produkty korozji, muł, zawiesina), chemicznych (chlor, rakotwórcze chlorowcopochodne i metale ciężkie, związki organiczne i wiele innych) oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych (bakterie, wirusy, pierwotniaki). Poprzez eliminację wszystkich szkodliywch związków odwrócona osmoza pozwala na uzyskanie doskonałej jakości wody, miękkiej i pozbawionej nieprzyjemnego smaku i zapachu. Odwrócona osmoza chętnie stosowana jest do celów spożywczych w gospodarstwach domowych i biurach oraz w restauracjach, kawiarniach i innych punktach gastronomicznych.

Wykonujemy Stacje Odwróconej Osmozy dla przemysłu spożywczego, farmacji, laboratoriów, przemysłu produkcyjnego, myjni przemysłowych, myjni samochodowych, kotłowni i wielu innych.W ofercie posiadamy:

Urządzenie do odsalania klarownej, pozbawionej żelaza i manganu wody pitnej lub procesowej (stopień odsolenia 90-95%), w wersji mocowanej na ścianie i wersji stojącej. Różnorodne zastosowanie. Komplet z wewnętrznym orurowaniem i okablowaniem.
System informacji optycznej składający się ze wskaźników: pracy, jakości permeatu, sygnalizacji zakłóceń (zbyt niskiego ciśnienia wody zasilającej) oraz wskazania górnego i dolnego poziomu wody odsolonej w zbiorniku permeatu. Wyjście do sterowania zdalnego. Miernik przewodności ze wskaźnikiem cyfrowym i możliwością ustawienia wartości granicznej (przy jej przekroczeniu wywoływany jest alarm, a urządzenie zostaje wyłączone). Możliwość zainstalowania zaworu usuwania pierwszej porcji permeatu - o przewodności większej niż przewodność graniczna - do kanalizacji. Filtr dokładny (5 μm) na dopływie. Licznik godzin pracy. Samozasysająca pompa rotacyjna przy wersji do zamocowania na ścianie, pompa rotacyjna ze stali nierdzewnej przy wersji stojącej. Spiralnie nawijane, wysokowydajne membrany, wykonane na bazie poliamidu/polisulfonu. Rura ciśnieniowa wykonana z GFK (włókno szklane). Urządzenie posiada atest PZH.
Dla wszystkich typów: temperatura otoczenia min./max. 5/30 °C, temperatura wody zasilającej min./max. 10/25 °C, ciśnienie wody zasilającej min./max. 2/5 bar, całkowite zasolenie wody zasilającej (jako NaCl) - max. 1000 ppm.

Dane techniczne:

- odwrócona osmoza 40-300

  • stat4u zmiękczacz
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Site map
  • naprawazmiekczaczy.pl