Zmiękczacze wody

naprawa zmiękczaczy

Sterownie sensorowe - zmiękczacz sensorowy

Starania o najwyższy poziom bezpieczeństwa przed przebiciami twardości ewoluowały w urządzeniach typu zmiękczacz wody, w urządzenia ze sterowaniem jakościowym. Sterowanie to nie jest uzależnione od przepływu wody przez jonity, czy tak jak w zmiękczaczach domowych - czasu, tylko jedynie od jakości (twardości) wody na wylocie ze zmiękczaczy wody.

Sensory zastosowane są tak aby przełączały jonity wahadłowe do regeneracji w tym momencie kiedy osiągnęły swoją maksymalną pojemność. Efektem tego sposobu sterowania regeneracją jest nie tylko pełne bezpieczeństwo przed przebiciami twardości ale również jednoczesne znaczne oszczędności na środkach regeneracyjnych. Zmiękczacz zużywa mniej soli, może to być nawet o 50% mniej od dotychczasowo stosowanego systemu zmiękczania.

Zmiękczacz z zestawem sensorowym jest inaczej skonstruowany, z tego powodu należy dokonać wyboru z góry czy nowy zmiękczacz ma być zmiękczacz z układem sensorowym czy zmiękczacz zwykły sterowany ilościowo. Późniejsze modyfikacje stanowią nieopłacalny poziom kosztów w stosunku do zakupu nowego sprzętu. Zmiękczacz musiałby być rozłożony na części pierwsze, należałoby wiercić otwory w filtrach i ponownie wszystko składać. Koszt tej robocizny przewyższa koszt jaki stanowi dopłata jeśli decydujemy przy zakupie że zmiękczacz ma być zmiękczaczem sensorowym.

Jeśli chcemy nadzorować stary zmiękczacz wody na prawidłowe działanie, można zastosować SWM-A "zmiękczacz monitorowany" z naszej oferty.


Przykłady jak może być wypozażony zmiękczacz przemysłowy sensorowy:
-Zmiękczacz wody WMS-DB 300 - zmiękczacz sensorowy 1 cal o pojemności 300dHm3
-Zmiękczacz wody WMS-DB 500 - zmiękczacz sensorowy 1 cal o pojemności 500dHm3
-Zmiękczacz wody WAT-DF 500 - zmiękczacz sensorowy, wahadłowy 2 cale o pojemności 500dHm3 z regeneracją przeciwprądową

  • stat4u zmiękczacz
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Site map
  • naprawazmiekczaczy.pl